O projektu

Projekt OAZA V CENTRU byl zahájen již před několika lety přípravnými studiemi a projekčními pracemi. Současná podoba projektu je dílem architekta Ing. Radima Kousala, držitele prestižní ceny Jože Plečnika za celoživotní přínos v oblasti architektury a stavitelství, předního hradního architekta pověřeného T. G. Masarykem prvními úpravami Pražského hradu po vzniku Československé republiky, a jeho týmu společnosti Siadesign.

Na pozemku bývalých Montážních závodů Liberec v samém centru tohoto krásného města vyroste ve třech etapách několik domů s byty, nebytovými prostory i krytými parkovacími místy. Jedna z těchto etap, označovaná jako Etapa č. 2, je věnována projektu OAZA V CENTRU, který nabízí výhradně družstevní formu bydlení. Tím se liší od ostatních etap.

V rámci této etapy je budoucím členům družstva k dispozici celkem 114 bytů, dva komerční prostory a 146 krytých parkovacích míst. V ceně družstevního podílu k bytu je také sklepní kóje a jedno kryté parkovací stání podle vlastního výběru budoucího člena družstva. Další parkovací stání je možné doobjednat až do vyčerpání kapacit. Z tohoto důvodu je tedy vhodné s rezervací příliš neváhat. Prodej byl odstartován v únoru 2019. Před zahájením prací se počítalo se zahájením v měsíci květnu 2019 a s termínem dokončení jaro 2021.

mapa
SIANarybnicku0008g
SIANarybnicku0007ff
SIANarybnicku0000g-barva
SIANarybnicku0003eeee-barva

Již není třeba odkládat pořízení nemovitosti z důvodu nedostatečných příjmů nebo ze strachu ze života s hypotékou. V projektu OAZA V CENTRU si můžete pořídit byt v družstevním vlastnictví. Investujte do své budoucnosti i do budoucnosti svých dětí a neplaťte nájemné za byt, který nebude nikdy váš. Družstevní bydlení je nejvýhodnější a nejjistější varianta, kdy nic neriskujete.

SIAnarybnicku2np0000eee
SIAnarybnicku2np0002eee
SIAnarybnicku2nploznice0001ee
SIAnarybnicku2nploznice0002ee
SIAnarybnicku9np0000ee
SIAnarybnicku2npkoupel0007ff
SIAnarybnicku2npkoupel0008f

Nespornou výhodou družstevního bydlení je především jeho dostupnost, kdy skládáte pouze malou část kupní ceny a zbytek splácíte družstvu v měsíčních splátkách po dobu splatnosti úvěru poskytnutého družstvu. Proto již nemusíte chodit do banky s obavami a žádat o úvěr. K uzavření rezervační smlouvy a nastartování procesu vlastního bydlení vám stačí pouze 25 % z kupní ceny vlastních zdrojů. V procesu pořízení takového typu bydlení vás čeká méně administrativy – neuzavíráte kupní smlouvu, nemusíte si vyřizovat hypotéku a prokazovat bonitu. Výhodné podmínky úvěru zpravidla s nižší úrokovou sazbou vyjednává družstvo a vy se nezadlužujete a jste bez zápisu na katastru nemovitostí. V případě koupě družstevního bytu navíc nehradíte daň z nabytí nemovité věci ve výši 4 % z kupní ceny. Práva a povinnosti člena družstva, tedy i družstevní podíl, je možné převést za na kohokoliv, kdo o převod, a tedy i družstevní podíl, bude mít zájem.

Být součástí družstva přináší pohodlnější průběh řešení chodu života v projektu. Jsou nastavena pravidla užívání bytu a po doplacení kupní ceny si můžete svůj byt převést do osobního vlastnictví.