Investor

„Z podnikání a dědictví jsem získal nějaké peníze, ale nechávat je jen tak ležet v bance není dneska vůbec výhodné. Na druhou stranu nejsem žádný hazardér, abych si nakoupil fůru akcií a pak se klepal, jestli se to nějak nezvrtne. Nechci ani utrácet za drahá auta a podobné blbiny. Vím, že investice do nemovitostí, například bytů, je jistota.

Cena nemovitostí trvale roste a z jejich pronájmu nebo podnájmu mohu každoročně generovat trvalý výnos. Ke stáru mohu pak nemovitost výhodně prodat a užívat si podzim života.“

Družstevní byt je také výbornou investicí do budoucna

1. Ceny nemovitostí léty trvale rostou.
2. Pokud máte více peněz než nutných 25% ceny bytu, můžete hned na začátku složit více, až 90% ceny bytu. O to nižší pak máte splátku úvěru v nájemném a vyšší výnos z podnájmu.
3. Budete-li pořizovat byt jako investici, můžete jej bez problémů se souhlasem družstva výhodně podnajmout.
4. Podle potřeby můžete být kdykoliv převést na jinou osobu za tržní cenu, která se v průběhu let zvyšuje. Účastníci převodu neplatí daň z nabytí nemovitosti, protože byt je družstva a jeho vlastník se nemění.
5. Člen družstva není vlastníkem bytu, není tedy zapsán v katastru nemovitostí, tam je zapsáno družstvo.

Investorem může být každý z Vás

Investujte do své budoucnosti a do budoucnosti svých blízkých. Družstevní bydlení je jednou z nejlepších a nejjistějších variant, při které prakticky nic neriskujete. I když se nakonec budete chtít bytu zbavit, získáte zpět svůj vklad – družstevní podíl. Je možné také svá práva a povinnosti člena družstva, tedy i družstevní podíl, převést za úplatu na kohokoliv, kdo o převod, a tedy i družstevní byt bude mít zájem.

Financování družstevního bydlení je v porovnání s hypotékou přístupnější širšímu spektru žadatelů. Klientem banky totiž nejsou jednotlivci, ale bytové družstvo. Členové družstva pak tedy neplatí bance, ale družstvu, které bývá v mnoha ohledech vstřícnější. Na kvalitní bydlení tak snáze dosáhnou i mladé rodiny, živnostníci, senioři i investoři.