Bydlení pro singles

„Žiju v nájmu a ráda bych si pořídila vlastní byt, ale nechci se uvazovat k hypotéce. Co když se nakonec budu chtít přestěhovat do jiného města nebo země?“

Hypotéka je pro dnešní mladou a vydělávající si generaci singles zbytečné břímě. I oni by však rádi bydleli ve vlastním bytě. A v případě, že se najednou rozhodnou odstěhovat

někam pryč, nechtějí řešit zbytečné papírování.

Pro singles je družstevní bydlení skvělou variantou.

1. Pořídíte ho rychle s nízkým počátečním vkladem a následným klasickým placením nájmu.

2. Koupě ani následný možný prodej nejsou administrativně nebo časově náročné ani nákladné – neplatíte například daň z nabytí nemovitosti.

3. Ceny družstevních bytů bývají o statisíce výhodnější než byty pořízené rovnou do osobního vlastnictví. Do soukromého vlastnictví přitom byt snadno převedete po jeho splacení, které provádíte v rámci klasického nájmu.

4. Družstevní byty vám jednoduše nabízejí výraznou flexibilitu – prakticky kdykoli se můžete rozhodnout, že byt prodáte a přestěhujete se na druhý konec republiky nebo světa. Velmi snadno jej také můžete podnajmout například přátelům, pokud budete na čas pobývat v zahraničí s úmyslem se po nějaké době vrátit zpátky.